Al sinds 1960 staat Frans Mets synoniem voor deskundig advies en uitmuntende service. Wat begon als een kleinschalig familiebedrijf, groeide uit tot een toonaangevende naam in interieur en slaapcomfort. Generaties lang wordt er gebouwd op vakmanschap, innovatie en een onverminderde focus op kwaliteit.
Van ambacht naar specialisme
Het begon allemaal in 1960 aan de Zwartjanstraat in Rotterdam, waar Frans Mets sr. samen met zijn vrouw Wil en Theo Keehnen een interieurbedrijf startte. “Mijn vader had een enorme passie voor vakmanschap en service. Dat zit nog steeds in ons DNA,” vertelt Frans jr. Met een sterke focus op scheepsstoffering en woninginrichting wist het bedrijf al snel een naam op te bouwen. De vraag groeide en nieuwe filialen volgden. In de jaren zeventig veranderde de markt en wist Frans Mets zich te onderscheiden door een unieke niche te ontdekken: huisbars en barkrukken. “We verkochten soms wel 500 barkrukken per week. Het was echt een hype,” herinnert Ron Mets zich. Klanten uit het hele land wisten de winkel te vinden. Deze specialisatie gaf het bedrijf landelijke bekendheid en zorgde voor verdere groei.
Een familiebedrijf in ontwikkeling
Toen de broers Frans en Ron de dagelijkse leiding van het bedrijf overnamen, verschoof de focus naar slaapcomfort. “Een goed bed is de basis voor een energieke dag. Dat besef groeide en daar speelden we op in,” legt Ron uit. Met de overname van een pand in de jaren tachtig werd De Slaapshop geboren. Hier werd slaapcomfort naar een hoger niveau getild, met aandacht voor ergonomie en persoonlijke voorkeuren. De uitbreiding zette door met de verhuizing naar Bergschenhoek, waar een oude boerderij werd omgebouwd tot een moderne showroom: De Bedderij. Hier ontstond de combinatie van interieur en slaapcomfort onder één dak. “We wilden meer dan alleen bedden verkopen. Een sfeervol interieur begint bij de juiste balans tussen comfort en stijl,” zegt Frans.
Een nieuwe generatie stapt in
Vandaag de dag runnen de broers Frans en Ron nog altijd met trots het familiebedrijf. De showroom van 5.000 m² biedt een uitgebreide collectie van gerenommeerde merken als Auping, Rolf Benz en Jensen. Ron richt zich op de in- en verkoop van bedden en interieuradvies, terwijl Frans de bedrijfsvoering en marketing op zich neemt. Met de komst van Alex, de zoon van Ron, is ook de digitale communicatie een vast onderdeel geworden. “Online zichtbaarheid is essentieel. We bereiken nu klanten die ons anders misschien nooit hadden gevonden,” vertelt Alex. Toch blijft de basis van het bedrijf onveranderd. “Klanten zijn kritischer en beter geïnformeerd dan ooit. Vakmanschap en maatwerk zijn belangrijker dan alleen een mooi product. We blijven trouw aan onze roots, maar kijken altijd vooruit. Want uiteindelijk draait het om één ding: een goed gevoel bij je interieur en een perfecte nachtrust,” besluit Frans.

Frans Mets / De Bedderij
Bergweg Zuid 140, Bergschenhoek
T 010 422 08 81
fransmetsdebedderij.nl