back to top
⬐ hier adverteren? bekijk de mogelijkheden.

Veelbelovende start voor toprestaurant

Deel op

Alleen de mooiste ingrediënten van de hoogste kwaliteit, bereid zoals alleen sterrenkok Mario Ridder het kan. Dat en meer mag je verwachten bij Azurite, want over elk detail is nagedacht. “Hier laten we onze gasten topgastronomie beléven. Wij serveren de mooiste maaltijd van het jaar in een bijzondere ambiance.”

Aan de opening van Azurite begin september gingen zo’n vijf jaar aan voorbereiding vooraf. Niets is aan het toeval overgelaten. “Alles klopt. En dat moet ook. Wat we hier bieden, ademt kwaliteit. We willen het verwachtingspatroon van onze gasten overtreffen. Mijn ambitie is hoog. In een zo kort mogelijke wil ik hier op 2-sterrenniveau koken. Als we dat in drie à vier jaar tijd kunnen bereiken, dan denk ik dat we het ongelooflijk goed doen. We zijn op ‘0’ begonnen en maken elke dag stappen”, aldus Mario, die met Azurite mikt op de top van het culinaire segment. De chef-kok en horecaondernemer werd onder meer bekend als chef-patron van restaurant De Zwethheul in Schipluiden, dat twee Michelinsterren veroverde. Hij vertelt: “Blauw is de kleur van Delft. Azurite is een blauw bergkristal dat ook verwerkt is in de juwelen van ons koningshuis. Dit Delftse fine dining restaurant Azurite wordt míjn kroonjuweel.”

Fine dining op topniveau in hartje Delft

Je reinste verwennerij

“Ons eten is van topniveau. We kopen producten in van de hoogste kwaliteit en ook de bereiding ervan is exquis. Altijd ‘spot on’. Maar bij Azurite is niet alleen het eten super. Een avond bij Azurite is je reinste verwennerij, een echte beleving.” Ridder licht zijn nieuwe concept graag toe: “We ontvangen onze gasten in een minimalistisch, maar sfeervol design van hout, glas en beton met blauwe accenten. Je begint aan de bar voor een aperitief en enkele bites. Het menu wordt  uiteraard op Delftsblauw servies, geserveerd in het kleinschalige restaurant met plek voor slechts 24 gasten. Tijdens het menu nemen we je mee naar de keuken, waar je een gerechtje krijgt. En we geven de liefhebbers ook graag een rondleiding door het bedrijf, inclusief de klimaatkamers met maar liefst twaalfduizend mooie flessen wijn. We doen alles nét iets anders dan je verwacht: de bedrijfskleding, de architectuur, de muziek, enzovoort. Een diner bij Azurite is echt een unieke ervaring.”

Aanleg, goede keuzes en geluk

“De nu 53-jarige Mario begon op zijn 14e in de horeca. “Net als veel anderen begon ik met een bijbaantje als afwashulp. Ik volgde de koksopleiding en bleek aanleg te hebben. Verder heb ik mijn succes te danken aan een combinatie van goede keuzes en geluk. Ik ben heel dankbaar voor wat ik kan doen. Horeca is mijn hobby. Ik hou ervan om mijn gasten in de watten te leggen, ik geniet van het werken met jonge mensen en vind het geweldig om anderen iets te kunnen leren. En ik blijf de uitdaging zoeken. Na Joelia wil ik nog één keer op het allerhoogste niveau in Nederland presteren en iedereen gek maken. Daarom heb ik mezelf ‘getrakteerd’ op deze fantastisch mooie zaak. Hier gaat het gebeuren. Ik sta hier elke avond zelf achter het fornuis, ik heet alle gasten persoonlijk welkom en ga bij ze langs aan tafel. Ik heb er enorm veel plezier in en wil er hoogstpersoonlijk voor zorgen dat mijn gasten blij weggaan na een avond genieten van het beste eten en drinken.”

Azurite
Huis van Delft
Houttuinen 2, Delft
T 06 4277 11 00
info@restaurantazurite.nl
restaurantazurite.nl

📸 Fred Libochant Fotografie en Jules Reijnders Studio
✍️ Martine van Rijn

Gerelateerd

De lunch als Gamechanger

“Even snel met een broodje kaas achter de laptop;...

Een nieuwe ontmoetingsplek in Den Haag

Den Haag heeft er een iconische ontmoetingsplek bij. Hotel...

Veel beweging in Haagse horeca

Oude rot in de horeca ontmoet jonge hond. Een...

Grootste openluchtmarkt in de maak

De Haagse Markt is de grootste openluchtmarkt van Nederland...

Eindeloos genieten aan zee

Bariloche Beach is een strandtent voor ‘levensgenieters met smaak’....
Vorig artikel